לכל שאלה ועניין, התקשרו:
050-811-8145

לכל שאלה ועניין, התקשרו: 050-811-8145

מערכות גילוי וכיבוי אש – התקנה ופרישה אפקטיבית בליווי יועץ בטיחות אש

המודעות לסכנת שריפה ולדרכים להתגונן מפניה נמצאת בעליה מתמדת. חשוב ביותר להיערך לאפשרות שאכן תפרוץ שרפה במבנה פרטי או ציבורי ולנקוט במירב האמצעים שיאפשרו את ההשתלטות עליה בשלב מוקדם ולהוריד את הנזקים הפוטנציאליים למינימום האפשרי. אין ספק שיהיה זה צעד נבון להתקין במבנים ציבוריים ופרטיים התקנים לגילוי אש כמו גם אמצעי כיבוי אש ידניים ומערכות כיבוי אוטומטיות. עם זאת, יש לתת תשומת לב רבה לפרישה נכונה ואפקטיבית של אמצעי גילוי וכיבוי כמו גם לבחור את המתאימים ביותר למבנה ספציפי. ליווי של יועץ בטיחות אש הכרחי בכדי שאמצעי ההגנה שתנקטו יפעלו ביעילות מקסימלית אם הסכנה אכן תתממש.

מערכות גילוי והתרעה

מפתיע לגלות את מגוון המערכות לגילוי והתרעה מפני אש ואמצעי הכיבוי השונים הקיימים כיום. לצד גלאי העשן המוכרים לנו קיימים גם גלאי חום, גלאים המזהים להבה על פי האור שהיא מפיצה וגלאי גז פחמן חד חמצני הנוצר בעת שריפה. מערכות התרעה על שרפה כוללות צופרים ומערכות אזעקה ואמצעים ויזואליים כמו נוריות ושלטים זוהרים. על כלל אמצעי הגילוי וההתרעה אחראי אלמנט פיקוד אלקטרוני הנקרא רכזת.

אמצעי כיבוי אש

מטף ידני המכיל קצף חונק אש מצוי בגדלים שונים ויכול לתת מענה מידי במגוון הזדמנויות עוד בשלב ההתחלתי של האש. מערכות כיבוי אוטומטיות עושות שימוש בהתזת מים דרך מתזים (ספרינקלרים) המחוברים למערכת צינורות וניזונים ממערכת המים העירונית או ממקור עצמאי. קיימות גם מערכות כיבוי וגז חונק אש שמיועדות בדר"כ להגנה על ציוד שעלול להינזק ממים. מערכות עזר נוספות כוללות מערכות פינוי עשן, מערכות ניתוק חשמל ומערכות נוספות.

הבחירות וההחלטות של יועץ בטיחות אש

כל המערכות והאמצעים הנזכרים מופיעים כמובן בכמה וריאציות ואין זה פשוט לקבל החלטה באילו אמצעים ודגמים כדאי לבחור והיכן למקם אותם. קבלת ההחלטה מושפעת משיקולים רבים ובהם:

  • כמות המכלולים במבנה
  • כמות השוהים הממוצעת במבנה
  • גורמי סיכון פוטנציאליים
  • מציאותם של חומרים רעילים ודליקים
  • דרכי המילוט אם קיימות.
  • ציוד יקר או רגיש המצוי במבנה.
  • עמידה בתקנים
  • עלויות

מהו הערך המוסף של ליווי על ידי יועץ בטיחות אש

יועץ בטיחות אש מיומן, ניחן מתוקף תפקידו בהבנה רחבה וכוללת של כל תחום הכיבוי. בין תחומי מומחיותו:

הגורמים והסיבות לפריצת שרפות
יכולת לזהות גורמי סכנה פוטנציאליים במבנים
ביצוע סקרי סיכונים ובניית תוכניות בטיחות אש למבנים מסוגים שונים
שליטה בכל סוגי הפעולות הנדרשות לכיבוי ובסוגי מערכות הגילוי והכיבוי השונות

על סמך יכולות אלו הנשענות גם על רקע מבצעי רב שנים כאיש מערך הכיבוי יוכל יועץ בטיחות אש לבנות מערך אפקטיבי של אמצעי גילוי וכיבוי אש וזאת כחלק מהצעדים שיינקטו להבאת המבנה לסטנדרט בטיחות באש הנדרש.

בחירה ביועץ בטיחות אש מעולה היא ערובה לביטחונכם

לחברת done safe צוות יועצי בטיחות אש שיתנו מענה מקיף ויסודי לנושא בחירת ופרישת אמצעי גילוי וכיבוי אש. בניית מערך כזה בצורה טובה ויסודית היא צעד הכרחי בהבטחת ביטחונכם ובטיחות קהל המשתמשים. פנו אלינו לייעוץ וליווי. פגישה ראשונה – ללא התחייבות.
אש היא סכנה! חשוב לנו שתהיו בטוחים.

× אנו מתחייבים לך למחיר הכי טוב בארץ
דילוג לתוכן