לכל שאלה ועניין, התקשרו:
050-811-8145

לכל שאלה ועניין, התקשרו: 050-811-8145

עריכת סקר סיכונים – תפקיד חשוב של יועץ בטיחות אש

שגרת היום-יום שלנו בבתי המגורים, במשרד או במפעל נראית לנו כמובנת מאליה. אך אם נתעמק מעט, נופתע לגלות מגוון עצום של סכנות ומפגעים פוטנציאליים. בפרט כאשר מדובר בשרפה ובסכנות הנובעות ממנה שלחלקן אנו כלל לא מודעים. אחד מתפקידיו של יועץ בטיחות אש הוא למפות את הסיכונים האורבים למשתמשי המבנה או המתחם במקרה של שרפה, על ידי עריכת הסקר.

עריכת סיכונים

סיכון הוא תרחיש פוטנציאלי שעלול לפגוע במבנה או בשוהים בו. הפגיעה עלולה לגרום לנזק גופני, לרכוש או לבריאות. תהליך עריכת סקר סיכונים עוסק בזיהוי הסיכונים האפשריים והגדרת רמת הסיכון. התהליך כולל גם את הערכת הסבירות שאירוע סיכון אכן יקרה. וכמובן את הגדרת דרכי פעולה אפשריות להתמודדות עם הסיכונים השונים. 

מהו סקר סיכונים לבטיחות באש?

שרפה היא סכנה פוטנציאלית משמעותית למבני מגורים, מוסדות ומפעלים. תפקידו של יועץ בטיחות אש הוא לבצע סקר מקיף שמטרתו למפות ולהציג סיכונים. סיכונים ישירים והעקיפים הנוגעים לתרחיש של דלקה. מודעות לסיכונים הללו מאפשרת צמצום הסיכוי להתרחשותם. על ידי נקיטת צעדי מנע כמו גם, הגדרת דרכי פעולה להגנה מיטבית על המשתמשים במבנה ועל הרכוש. עריכת הסקר מתבצעת בכל שלבי הפרויקט. בנוסף, חשוב לציין שרשות הכיבוי וההצלה מבצעת ביקורת מדי שנה. הרשות בודקת האם המבנה עומד בתקנים של בטיחות באש.

מהם המרכיבים של הסקר?

יועץ בטיחות אש מתייחס בסקר להיבטים הקשורים בתוכנית המבנה. היועץ מתייחס גם לחומרים הנמצאים בו והמערכות השונות הקיימות בו. הסקר כולל פרטים רבים כגון:

  • מיפוי המבנה והגדרת נקודות התורפה שבו.
  • בדיקת סוג החומרים שבמבנה ועמידותם לחום ולאש.
  • מיפוי חומרים דליקים או כאלה שבעת התחממות עשויים הפוך לרעילים.
  • כאשר מדובר במפעלים או חברות, יגדיר יועץ בטיחות אש את נהלי בטיחות הדרכות ותרגולות למקרה שרפה.
  • מיפוי מערכות הגילוי והכיבוי ובדיקת תקינותן.

 מומחים לעריכת סקר סיכונים בבטיחות אש

סקר סיכונים חשוב ביותר לכל מבנה בין שהוא פרטי ובין שהוא בית עסק או מבנה מוסדי לשרות הציבור. היכולת לעמוד על מהות הסיכונים ולהעריך אותם מאפשרת הערכות מתאימה ומניעת נזקים או צמצום משמעותי שלהם. סקר הסיכונים הוא תנאי הכרחי לקבלת היתרי בניה או אישורי פעילות ולא אחת, נשללים ממוסדות שונים אישורים כאלה עקב אי עמידה בסטנדרטים של ביקורת של רשות הכיבוי וההצלה. 

עריכת הסקר על ידי יועץ בטיחות אש מוסמך ובעל ניסיון הינו לפיכך צורך בסיסי בעת בניה או הכנת מבנה להפעלה ואכלוס.

הצוות שלנו יבצע עבורכם סקר סיכונים מקיף ויסודי. אנו מכירים את מערך הכבאות ורשות הכיבוי וההצלה שנים ארוכות ויודעים לתת מענה אופטימלי בכל סוג של פרויקט, הן ברמת הבטיחות שלכם והן ברמת העבודה והקשר מול הרשויות הרלוונטיות.

פנו אלינו בהקדם האפשרי.

בשבילנו – הבטיחות שלכם היא מעל הכול. אל תיקחו סיכון!

× אנו מתחייבים לך למחיר הכי טוב בארץ
דילוג לתוכן